Otvorená dubovo baklažánová kuchyňa

Poznáte to, keď sa presťahujete a kuchynská linka je malá? Riešením je napríklad rozšírenie kuchyne a jedálenskej časti a zaujímavo ju zladiť. Pozrite sa ako to vyriešili s open-plan v tomto dome v Kente. Majitelia tohto statku už dlho túžili zväčšiť ich kuchyňu. Spolu s dizajnérom Neilom Matthewsom sa teda pustili do práce. Najväčšou zaujímavosťou sú na zákazku vyrobené kusy nábytku z dubového drevaručne maľovaný nábytok v krásnej baklažánovej farbe.

kuchyna baklazanove doplnky

Nenápadne oddelenie kuchyne od jedálenskej časti bolo vyriešené zákazkovým preskleným regálom tak, aby ste videli z jednej miestnosti do druhej. Komín od Lewisa Aldersona vytvára elegantný výzor. Vrcholom prianí vlastníkov bol raňajkový ostrov o veľkosti 2,5 metrov štvorcových s prevísajúcim raňajkovým barom. Ten poskytuje priestor na neformálne stravovanie, keď nechcete použiť jedálensky stôl.

baklazanova kuchyna otvorena zuma

Ako bolo spomenuté, všetko v kuchyni vrátane závesného stropu bolo vytvorené jedinečne pre majiteľov tohto domu. Ten spolu s diaľkovo ovládateľným ventilátorom umožňujú výbornú cirkuláciu vzduchu a krásne dopĺňa otvorený dizajn. Pre obohatenie baklažánového ostrovčeka bola použitá mramorová doska s čiernou žulou pre väčší kontrast.

baklazanova kuchyna

V časti malej prístavby vytvorili špajzu farebne zjednotenú s týmto ostrovčekom. Priestor od podlahy až po ostrov bol dokonale využitý baklažánovými skriňami s integrovanými zásuvkami, takže spotrebiče sú uložené mimo dohľadu. Medené prvky na tomto laku dodávajú ideálny súlad. Okrem integrovanej umývačky sa tu nachádza aj hlboký drez na namáčanie veľkých hrncov a plechov.