Kuchynské bary a ostrovy

Potrebujete viac pracovnej plochy alebo len spoločenský priestor? Kuchynská linka v tvare písmena U Vám  pomôže spraviť priestor viac otvorený. Či už bude linka po stranách dvoch stien alebo ju zastrčíte do nejakého rohu. V oboch prípadoch budete mať isto dosť miesta aj na barové stoličky.

kuchyna v tvare u

Môžete však zvoliť aj linku iba na dve steny a pozdĺž tretej použiť barový pult. Ten sa dá spojiť s linkou a spolu s otočnými stoličkami poskytne dostatok miesta. Takýto pult nemusí byť vôbec široký aby ste sa na ňom mohli naraňajkovať alebo si dať niečo pod zub.  Namiesto barového pultu môžete však v kuchyni použiť aj barový stôl. Ten pekne sedí aj v úzkej kuchyni a je ideálny napríklad na pohár vína a ideálne s umiestnením pri okne.

 

bar v kuchyni zuma

Ak chcete vytvoriť ilúziu priestoru je výborným spôsobom predĺženie pracovnej dosky viac do priestoru. Vytvorí akýsi plávajúci ostrov. Prípadne môžete vytvoriť aj hrubšiu dosku zo zásuvkami vo vnútri. Tieto jednoduché prepážky vytvoria dostatok úložného miesta.

seda kuchyna s barom zuma design

 

Nejaká ta plocha naviac nikdy neuškodí však? Kuchynský ostrovček poskytne užitočný priestor aj v malých rozmeroch. Poskytne ukladací priestor ale aj pracovný priestor na vrchu ostrovčeka. Do takéhoto ostrovčeka môžete ukryť aj sporák. Je teda nie len praktický ale aj vizuálne krásne doplňuje kuchyňu.

dizajn kuchyne bar