Ako vytvoriť perfektnú galériu zo steny

Vytvorenie galérie z Vašej steny v domácnosti je jedinečný a cenovo dostupný spôsob ako premeniť izbu pomocou obrazov, fotografiíilustrácií, ktoré sú pre Vás dôležité alebo sa Vám skrátka páčia. Prázdny múr tak ožije a Vy môžete vyjadriť sám seba a ukázať svoje obľúbené kúsky.

zuma office galeria

Prvým dôležitým krokom je zvoliť správny rám aby ste nadviazali korekciu štýlu použitých diel, ale aj domova. Ak sa chystáte použiť 3D kúsky ako rôzne vázy a iné, môžete použiť drevené poličky respektíve vytríny. Pre zlepšenie efektu ich zvnútra namaľujte na čierno aby ste vytvorili „displej“ umenia.

zuma galeria spalna nad postelou

 

Pre vytvorenie efektívnej galérie zo steny je kľúčová bilancia a symetria. Pri použití rôznych veľkostí začnite tým najväčšímpoužite ho ako ústredný bod. Postupujte od stredu ku krajom a nechávajte dostatočné odstupy, aby každý obraz vystúpil. Celú galériu vyvážte buď na stred miestnosti alebo nejaký kus nábytku.

galeria v obyvacke zuma design

Neviete si určiť správnu výšku a rozloženie svojho umenia? Galériu môžete vytvoriť pozdĺž celej steny a v rovnakej výške. Ideálne v úrovni očí. Použiť môžete aj v tomto prípade police. Tento jednoduchý spôsob Vám umožní vytvoriť galériu, ktorá môže byť kedykoľvek aktualizovaná. Neexistuje žiaden zákon hovoriaci o tom, že umelecké dielo musí byť úhľadne a rovnomerne zavesené. Na polici tak diela môžete aj vrstviť navzájom a vytvoriť tak príjemnú atmosféru.

obrazy stena galeria

Buďte hravý a bavte sa pri premene steny na galériu. V spálni použite jemné palety farieb, ktoré doplňujú nábytok. V tmavých chodbách, podkroviach alebo prechodných miestnostiach vytvoríte ožívajúcu atmosféru zasa pomocou pestrých a svetlých farieb. Nezabúdajte, že je to Váš domov takže s radosťou použite aj osobné fotografie. Rodinné fotografie zmiešané s umením alebo rôznymi artefaktami vyzerajú priam ohromne.