5 tipov k najlepším dizajnom kuchyne

Kuchyňa je často priestorom, ktorý nie je špeciálne výzorovo upravovanými. Trávime v nej však zväčša nie málo času. Prvým štýlom je jasná a pestrofarebná kuchyňa. Pri tomto štýle dominuje jeden kľúčový materiál, a tým je drevo. Nebojte sa použiť viacej farieb, avšak ostaňte pri neutrálnych farbách a nie extra tmavé alebo svetle farebné odtiene. Takouto kombináciou vykúzlite kuchyňu ako z dávnych čias.

zuma tipy kuchyna biela

Ďalší svojský dizajn klasického vzhľadu spočíva v kombináciách. Tmavý náter na skrinkách a sklenené fasády dnes už moc neuvidíte. Kožené madláveľa dreva vytvára historický tón. Záblesk oranžovej tento štýl ešte viac posilní. Čerešničkou na torte pri old-school kuchyni je zainvestovanie do klasického starého vzhľadu sporáku.

zuma tipy kuchyna farby

Solídne prírodne drevo dokáže vytvoriť aj jednoduchý moderný štýl. Drevené pracovné dosky síce nie sú najlacnejšie, ale môžete ich napodobniť imitáciou dreva z laminátu. Starožitný stôl je úplne ideálny vizuátor tohto dizajnu. Nenechajte sa odradiť verziami z oranžovej borovice. Je na nich vidno pieskovanie, maľovanie a celkové spracovanie dreva. Drevené doskystoličky skompletizujú tento štýl.

tipy kuchyna tmava

Nebojte sa skúsiť aj tmavú kuchyňu. Je kombináciou medzi modernou presvetlenou a starou klasickou kuchyňou. Taký tmavý odtieň má svoje čaro, avšak musíte mať dostatok denného svetla aby z nej nebola super tmavá miestnosť. Tmavé drevo je nezvyčajné, ale dobre vyznie s bledším dubom alebo borovicou.

tipy kuchyna zuma

Mnoho krát je Vaša kuchyňa upokojujúca a decentná, avšak bez správne zvolených doplnkov môže pôsobiť prázdne. Vyberte sklo a keramiku iba s jemnými farebnými časťami, ktoré ladia k celkovým farbám kuchyne. Obmedzte farby doplnkov v kuchyni na jemné odtiene v rovnakej hĺbke. Môžete vyskúšať aj neutrálne biele doplnky. Prípadne jemne textúrované efekty. Experimentujte s týmito doplnkami až kým nedosiahnete pocit, že je to pre Vás ten pravý priestor.