Použitie 3D povrchu steny

3D vzory stien už nie sú ako kedysi a majú skutočne mnoho vzorov. Vyrábajú sa zo sadry, plastov, sklolaminátu, keramiky a mnoho ďalších rôznych materiálov. Asi najznámejším je inovovaný old-school štýl kameňa. Je to modernizovaný tehlový vzor zo 70tych rokov. Krásne vyniká napríklad pri krbe.

vzorkovana stena zuma design

Veľmi obľúbeným je vlnovitý vzor a to z dôvodu relaxačných účinkov. Poznáte pravidlo „menej je niekedy viac“ ? Pri 3D povrchoch to platí taktiež. Jedná stena s týmto povrchom vyznie lepšie ako celá miestnosť. Takýto jemný vzor zaujme aj na schodisku, avšak v tom prípade skôr v tmavších farbách. Dodá to priestoru svojskú drámu.

3d steny cervene zuma design

Nebojte sa byť však aj odvážny a vybrať objemnejšie vzory ako napríklad bloky. Tie sú ideálnymi do kuchyne, kde odrážajú tvar samotnej kuchyne a kuchynskej linky. Pri podobných vzorcoch je na mieste aj kombinácia dvoch farieb. Čo sa však farieb týka, nemusíte sa báť ísť ešte o krok vyššie a zvoliť aj odvážne farby. Napríklad červený múr môže vytvoriť prekrásnu atmosféru na sofistikované posedenie.

3d stena v kuchyni

 

Ak sa Vám to, ale zdá príliš začnite pomaly. Na začiatok to nemusí byť priamo stena, ale môže sa jednať aj o nábytok ako skriňa. Alebo do miestnosti so štyrmi plochými „nudnými“ a svetlými stenami pridajte jeden textúrovaný panel. Stena medzi dvoma výklenkami je ideálnym miestom na 3D povrch.

3d steny kupelna zuma design

Obzvlášť účinným môže byť tento povrch v kúpeľni. Tam jednak nebudete mať pocit veľkého skoku zmeny oproti keramickým povrchom, na ktoré sme zvyknutý a zároveň odstránite praskliny medzi dlaždicami a prípadný hotelový vzhľad, s ktorým sa často stretávame. Pridaním geometrického útvaru ako kvety môžete navyše oživiť aj romantickú atmosféru.