Kuchynské bary a ostrovy

Potrebujete viac pracovnej plochy alebo len spoločenský priestor? Kuchynská linka v tvare písmena U Vám  pomôže spraviť priestor viac otvorený. Či už bude linka po stranách dvoch stien alebo ju zastrčíte do nejakého rohu. V oboch prípadoch budete mať isto dosť miesta aj na barové stoličky.

kuchyna v tvare u

Môžete však zvoliť aj linku iba na dve steny a pozdĺž tretej použiť barový pult. Ten sa dá spojiť s linkou a spolu s otočnými stoličkami poskytne dostatok miesta. Takýto pult nemusí byť vôbec široký aby ste sa na ňom mohli naraňajkovať alebo si dať niečo pod zub.  Namiesto barového pultu môžete však v kuchyni použiť aj barový stôl. Ten pekne sedí aj v úzkej kuchyni a je ideálny napríklad na pohár vína a ideálne s umiestnením pri okne.

 

bar v kuchyni zuma

Ak chcete vytvoriť ilúziu priestoru je výborným spôsobom predĺženie pracovnej dosky viac do priestoru. Vytvorí akýsi plávajúci ostrov. Prípadne môžete vytvoriť aj hrubšiu dosku zo zásuvkami vo vnútri. Tieto jednoduché prepážky vytvoria dostatok úložného miesta.

seda kuchyna s barom zuma design

 

Nejaká ta plocha naviac nikdy neuškodí však? Kuchynský ostrovček poskytne užitočný priestor aj v malých rozmeroch. Poskytne ukladací priestor ale aj pracovný priestor na vrchu ostrovčeka. Do takéhoto ostrovčeka môžete ukryť aj sporák. Je teda nie len praktický ale aj vizuálne krásne doplňuje kuchyňu.

dizajn kuchyne bar

Použitie 3D povrchu steny

3D vzory stien už nie sú ako kedysi a majú skutočne mnoho vzorov. Vyrábajú sa zo sadry, plastov, sklolaminátu, keramiky a mnoho ďalších rôznych materiálov. Asi najznámejším je inovovaný old-school štýl kameňa. Je to modernizovaný tehlový vzor zo 70tych rokov. Krásne vyniká napríklad pri krbe.

vzorkovana stena zuma design

Veľmi obľúbeným je vlnovitý vzor a to z dôvodu relaxačných účinkov. Poznáte pravidlo „menej je niekedy viac“ ? Pri 3D povrchoch to platí taktiež. Jedná stena s týmto povrchom vyznie lepšie ako celá miestnosť. Takýto jemný vzor zaujme aj na schodisku, avšak v tom prípade skôr v tmavších farbách. Dodá to priestoru svojskú drámu.

3d steny cervene zuma design

Nebojte sa byť však aj odvážny a vybrať objemnejšie vzory ako napríklad bloky. Tie sú ideálnymi do kuchyne, kde odrážajú tvar samotnej kuchyne a kuchynskej linky. Pri podobných vzorcoch je na mieste aj kombinácia dvoch farieb. Čo sa však farieb týka, nemusíte sa báť ísť ešte o krok vyššie a zvoliť aj odvážne farby. Napríklad červený múr môže vytvoriť prekrásnu atmosféru na sofistikované posedenie.

3d stena v kuchyni

 

Ak sa Vám to, ale zdá príliš začnite pomaly. Na začiatok to nemusí byť priamo stena, ale môže sa jednať aj o nábytok ako skriňa. Alebo do miestnosti so štyrmi plochými „nudnými“ a svetlými stenami pridajte jeden textúrovaný panel. Stena medzi dvoma výklenkami je ideálnym miestom na 3D povrch.

3d steny kupelna zuma design

Obzvlášť účinným môže byť tento povrch v kúpeľni. Tam jednak nebudete mať pocit veľkého skoku zmeny oproti keramickým povrchom, na ktoré sme zvyknutý a zároveň odstránite praskliny medzi dlaždicami a prípadný hotelový vzhľad, s ktorým sa často stretávame. Pridaním geometrického útvaru ako kvety môžete navyše oživiť aj romantickú atmosféru.

Štýlové použitie Crittall dverí

Sklenené dvere s kovovým rámom sú čoraz viac v obľube. Dvere štýlu Crittall sú ideálnym nástrojom napríklad na elegantný mestský dom. Tieto dvere pripomínajúce z časti priemyselný štýl vytvárajú súdržnosť medzi starými a novými priestormi. Ako prvé treba dať pozor na umiestnenie v blízkosti okien. Zvážte vizuálnosť takýchto dverí pri oknách.

spalna zuma design critall dvere

Pre tých, ktorý váhajú či vyskúšať otvorenú obývačku, sú tieto dvere šikovným kompromisom. Ideálne je zachovať podlahu oboch miestností rovnakú, avšak chodba je výnimkou. Najväčší potenciál majú v domoch s vysokými stropmi, kde otvorený obývací priestor spoločne s medzi poschodím vytvárajú mnoho miesta pre svetlo, a tak sa zbavíte pocitu pochmúrnej miestnosti.

zuma critall dvere obyvacka

Zhrňovací typ dverí v kombinácií s jednoduchými závesmi vytvára dostatok súkromia. Preto sú vhodné aj na oddelenie spacieho priestoru. Oproti bežným dverám zlepšia aj pohyblivosť v priestore okolo postele a spravia miestnosť priestranejšou. Taktiež môžete Crittall dvere využiť v kuchyni a to na oddelenie priestoru špajze.

critall dvere vstup zuma dizajn

Máte doma kanceláriu alebo iné pokojné miesto? Tento elegantný štýl Vám dodá spojenie zo zvyškom domu. Najčastejšie sa však využívajú tieto presklené dvere z oceľovým rámom na chodbách. Použitie masívnejšieho typu krásne oddelí chodbu od obytného priestoru, ale aj zlepší svetlo na chodbe.

Ako vytvoriť perfektnú galériu zo steny

Vytvorenie galérie z Vašej steny v domácnosti je jedinečný a cenovo dostupný spôsob ako premeniť izbu pomocou obrazov, fotografiíilustrácií, ktoré sú pre Vás dôležité alebo sa Vám skrátka páčia. Prázdny múr tak ožije a Vy môžete vyjadriť sám seba a ukázať svoje obľúbené kúsky.

zuma office galeria

Prvým dôležitým krokom je zvoliť správny rám aby ste nadviazali korekciu štýlu použitých diel, ale aj domova. Ak sa chystáte použiť 3D kúsky ako rôzne vázy a iné, môžete použiť drevené poličky respektíve vytríny. Pre zlepšenie efektu ich zvnútra namaľujte na čierno aby ste vytvorili „displej“ umenia.

zuma galeria spalna nad postelou

 

Pre vytvorenie efektívnej galérie zo steny je kľúčová bilancia a symetria. Pri použití rôznych veľkostí začnite tým najväčšímpoužite ho ako ústredný bod. Postupujte od stredu ku krajom a nechávajte dostatočné odstupy, aby každý obraz vystúpil. Celú galériu vyvážte buď na stred miestnosti alebo nejaký kus nábytku.

galeria v obyvacke zuma design

Neviete si určiť správnu výšku a rozloženie svojho umenia? Galériu môžete vytvoriť pozdĺž celej steny a v rovnakej výške. Ideálne v úrovni očí. Použiť môžete aj v tomto prípade police. Tento jednoduchý spôsob Vám umožní vytvoriť galériu, ktorá môže byť kedykoľvek aktualizovaná. Neexistuje žiaden zákon hovoriaci o tom, že umelecké dielo musí byť úhľadne a rovnomerne zavesené. Na polici tak diela môžete aj vrstviť navzájom a vytvoriť tak príjemnú atmosféru.

obrazy stena galeria

Buďte hravý a bavte sa pri premene steny na galériu. V spálni použite jemné palety farieb, ktoré doplňujú nábytok. V tmavých chodbách, podkroviach alebo prechodných miestnostiach vytvoríte ožívajúcu atmosféru zasa pomocou pestrých a svetlých farieb. Nezabúdajte, že je to Váš domov takže s radosťou použite aj osobné fotografie. Rodinné fotografie zmiešané s umením alebo rôznymi artefaktami vyzerajú priam ohromne.

Otvorená dubovo baklažánová kuchyňa

Poznáte to, keď sa presťahujete a kuchynská linka je malá? Riešením je napríklad rozšírenie kuchyne a jedálenskej časti a zaujímavo ju zladiť. Pozrite sa ako to vyriešili s open-plan v tomto dome v Kente. Majitelia tohto statku už dlho túžili zväčšiť ich kuchyňu. Spolu s dizajnérom Neilom Matthewsom sa teda pustili do práce. Najväčšou zaujímavosťou sú na zákazku vyrobené kusy nábytku z dubového drevaručne maľovaný nábytok v krásnej baklažánovej farbe.

kuchyna baklazanove doplnky

Nenápadne oddelenie kuchyne od jedálenskej časti bolo vyriešené zákazkovým preskleným regálom tak, aby ste videli z jednej miestnosti do druhej. Komín od Lewisa Aldersona vytvára elegantný výzor. Vrcholom prianí vlastníkov bol raňajkový ostrov o veľkosti 2,5 metrov štvorcových s prevísajúcim raňajkovým barom. Ten poskytuje priestor na neformálne stravovanie, keď nechcete použiť jedálensky stôl.

baklazanova kuchyna otvorena zuma

Ako bolo spomenuté, všetko v kuchyni vrátane závesného stropu bolo vytvorené jedinečne pre majiteľov tohto domu. Ten spolu s diaľkovo ovládateľným ventilátorom umožňujú výbornú cirkuláciu vzduchu a krásne dopĺňa otvorený dizajn. Pre obohatenie baklažánového ostrovčeka bola použitá mramorová doska s čiernou žulou pre väčší kontrast.

baklazanova kuchyna

V časti malej prístavby vytvorili špajzu farebne zjednotenú s týmto ostrovčekom. Priestor od podlahy až po ostrov bol dokonale využitý baklažánovými skriňami s integrovanými zásuvkami, takže spotrebiče sú uložené mimo dohľadu. Medené prvky na tomto laku dodávajú ideálny súlad. Okrem integrovanej umývačky sa tu nachádza aj hlboký drez na namáčanie veľkých hrncov a plechov.