Ako využiť mosadz v kúpeľni

Mosadz sa stále objavuje na mnohých miestach a je jedným z top materiálov trendu. Kúpeľňa je pre ňu priam stvorená, aj keď sa mnohý jej využitia obávajú. Ako všetky kovy aj mosadz nájdeme v rôznych úpravách, ktoré jej dávajú odlišný vzhľad. Častou otázkou je či zvoliť lakovanú mosadz alebo nie. Lakovaná vrstva účinne ochráni kov pred známkami starnutia, zatiaľ čo nelakovaná bude starnúť prirodzene.

8500039_6

Ako však nakombinovať mosadz v kúpeľni? Skúste námornícku modrú farbu. Modrá skrinka napríklad na uteráky a kozmetiku bude vyzerať vynikajúco. Bohatá šedá bude pekne kompenzovať s mosadzným povrchom. V kombinácií s jednoduchou bielou dodá kovu žiarivý trendy efekt.

mosadz zrkadlo zuma designovy nabytok

Nemusíte ísť na to zhurta. Nebojte sa zameniť iba jeden alebo dva prvky za mosadzné a porovnať ich s tými striebornými. Nemeňte pod tlakom hneď všetky kovové časti naraz, skúste začať na svetlách. Tie sú prirodzeným miestom pre mosadz. Najlepšie však zmeníte vzhľad sprchou. Použite mosadz práve tam a získate prekvapivo tradičný štýl. Nebojte sa ani sprchového setu s odhaleným potrubím.

kupelne designove mosadz

Starý vintage štýl skombinovaný s tým moderným? Vyskúšajte kúsky z mosadzným povrchom ako napríklad zrkadlozvyšok kúpeľne nechajte neutrálnym. Pocit čistoty a sviežosti vo Vašej kúpeľni dodá však betón. Je obľúbeným materiálom dizajnérov. Betónové umývadlo s mosadznými kohútikmi. Stačí pridať pár doplnkov a máte vyhraté.

zuma skrinka mosadz